Ocağımın çakmakları devamlı çakıyor.


Ocak gözlerine su kaçmış olabilir. Ocak düğmeleri yerinden çıkarılarak bulunduğu yuvalar saç kurutma makinesi ile kurutulmalı düzelmemesi durumunda 0212 323 22 21  Şenol Teknik Servis Çağrı yönetim merkezimize ulaşabilirsiniz.

Ocağımı doğalgazdan tüpe veya tüpden doğalgaza dönüştürmek istiyorum.


Bu işlem önemli olduğu kadar dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. İşin ehli bir usta tarafından yapılması bilgi sahibi olmayan kişelerce dokunulmaması gereklidir. 0212 323 22 21 Şenol Teknik Servis Çağrı yönetim merkezimizden servis talebinde bulunmalısınız.

 

Ocağımın çakmakları çalışmıyor.


Ocak gözlerine su kaçmış olabilir. Ocak ateşleme sisteminin değiştirilmesi gerekmektedir. Lütfen 0212 323 22 21 Şenol Teknik Servis Çağrı yönetim merkezimize servis talebinde bulunun.

Fırın kısmı çalışmıyor.


Ocağınızın fırın kısmının çalışmaması bir çok nedene bağlı olablir. Aşırı ısınmadan dolayı parça değişimi gerekebilir veya bakım yapılması gerekebilir. Bu konuda en iyi neticeyi 0212 323 22 21 Şenol Teknik Servis Çağrı yönetim merkezimizden servis talep ederek alabilirsiniz.

 

 Fırının önceden ısıtmalı mıyım?

 
Evet, yemek tariflerine bakıldığında bir çok pişirme tekniği ön ısıtmayı gerektirmektedir. Ama cihazlarda bulunan hızlı ısıtma özelliği sayesinde bu işlem olabildiğince çabuk gerçekleşmekte ve böylece 300°C ‘ye kadar olan ısılarda yaklaşık %40 zaman kazanılmaktadır. Enerji tüketimi bu durumda artmamaktadır.