Özellikle çift işlevi bulunan fırınlı ocaklar yoğun kullanımı nedeniyle dayanıklı ev aletleri arasında en fazla arıza ile karşılaşılan eşyalardır. Dolayısıyla notlarınız arasında mutlaka bir fırın servisi olmasında çok büyük yarar bulunuyor. Çünkü gece gündüz hiç durmadan çalışan fırınlı ocakların ne zaman arıza yapacağı gerçekten belli olmuyor. Fakat lütfen hiç endişelenmeyin. Uzun yıllara dayalı bilgi birikimi, tecrübesinin yanı sıra, uzman kadrosuyla teknik servisimiz sizlere bir telefon mesafesinde. Üstelik İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun web sayfamızda yer alan telefon numaralarını aramanız sorununuzun çözülmesi için yeterli olacaktır. Dilerseniz bu noktada bizleri aramadan önce sizler tarafından çözüme kavuşturulabilecek birkaç basit problemi ve bunların çözüm yollarını paylaşalım. Eğer problem yine de çözülmezse artık bizleri gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz.

istanbul fırın servisi

Fırın Arızaları ve Basit Çözüm Yöntemleri

Her arıza için olmasa bile fırınlı ocakların sizler tarafından çok basit yöntemlerle sorunları giderilebilir. Elbette doğalgaz veya gaza bağlı bu hassas cihazların sadece belirli bölgelerine müdahale etme şansınız var. Çünkü gaz veya elektrik kaçağına neden olabilecek herhangi bir müdahalede bulunmanız maalesef üzücü ve istenmeyen kazalara yol açabilir. Bu nedenle sizlere tarif edeceğimiz basit fırın arızaları ve yapılması gerekenler dışında başka bölümlere kesinlikle müdahalede bulunmayınız. Şimdi gelelim birkaç adımda fırınlı ocakların birkaç basit sorununa;

• Otomatik çakmaklar takılı kalıyor

Yemek pişirilmesi esnasında ve her türlü nedenden dolayı elektronik çakmaklar ıslanabiliyor. Tabii su iletken olduğu için çakmaklarda direkt elektrik akımı ulaştığından ocak düğmeleri bir bakıma devre dışı kalmış oluyor. Bu durum çakmakların sürekli görev yapmasına neden olur ve çözümü gayet basittir. Ocak düğmeleri yerinden basit bir hareketle zorlanmadan sökülür bir saç kurutma makinesi yardımıyla ıslak bölge kurutulur ve düğmeler tekrar takıldıktan sonra normale dönmesini beklenir. Eğer bu yöntemi uyguladıysanız ve sorun hala devam ediyorsa lütfen yetkili servisimize arayınız.

• Ocağa gaz geliyor, fakat çakmak/çakmaklar çalışmıyor

Sadece bir çakmak çalışmıyor ise, buna taşan bir yemek veya yine su teması yol açmış olabilir. Aynı kurutma yöntemi ile sorun çözülebilir. Ancak burada çok önemli bir ayrıntıyı lütfen unutmayalım. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka gaz vanalarının kapalı olmasına özen gösteriniz. Eğer sorun tek çakmakta ise bahsettiğimiz yöntem işe yarayabilir. Fakat çakmakların hiçbiri çalışmıyorsa yetkili servisimize arayabilirsiniz. Çünkü muhtemelen ısıtma tertibatlarının değişmesi gerekiyordur.

• Fırın kısmen veya tamamen görev yapmıyor

Fırınınızın en önemli çalışma prensibi birçok farklı nedenden arızalanmış demektir. Yetkili servisimizi aramanızda fayda var. Lütfen saydığımız bu basit arızalar dışında hiçbir şekilde fırına kendiniz veya yetkili olmayan herhangi bir kişi müdahale etmesin. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz şekilde fırınlar hem elektrik, hem de gazla çalışan hassas cihazlar olduğundan telafisi mümkün olmayan kazalar meydana gelebilir. Lütfen uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanı ile yetkili fırın servisi ihtiyaçlarınıza, uygun fiyatları ve ödeme kolaylıkları ile hizmetler ulaştıran firmamızı arayınız. Esenlikler diliyoruz.